PRENUMERATA KONTAKTAI LIFE
Kultūra
J. Koceli: „Statydamas antikinę pjesę jaučiuosi kaip archeologas“
Dvidešimt pirmoji Vilniaus knygų mugė kvies pažinti J. Meką
Ko pasaulyje daugiausia?
Išdalyti „Oskarų“ apdovanojimai: triumfavo „Parazitas“, be prizų neliko ir „Džokeris“
KOMENTARAI
Žvilgsnis į neseną praeitį: 2019-ųjų leidybos mados bei reiškiniai
V. Dolinskas: „Muziejininkams norėtųsi užsiimti ne vien lėšų paieška“
2020-02-05 11:01
2020-01-27 08:38
Pradėkime nuo globalių dalykų. Įdomiausia, žinoma, daugybę kartų laidotos popierinės knygos likimas. Galiu jus nuraminti – nieko jai per metus neatsitiko ir, atrodo, artimiausiu laiku nenutiks.
Pastaraisiais metais šalies kultūros įstaigas palietė nemažai permainų: apribotos vadovų kadencijos, paskelbtos nemokamo lankymo dienos, apkarpytos išlaidos ūkinėms reikmėms, priimtas Mecenatystės įstatymas. Kaip visa tai palietė vieną didžiausių muziejų – Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, su įstaigos direktoriumi dr. Vydu Dolinsku kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
Pasaulis iš porolono: lėlininkas iš Brazilijos personažus mato kaip kūno ir minčių tęsinį
K. Kuizinas: „Išsiversti be savo erdvės mums bus įdomi patirtis“
Knygos. Prakeiksmo išsklaidymas
2020-01-11 10:41
2019-11-30 07:30
2019-10-29 11:48
Net jei vos pamatę žodžius apie vidinį vaiką pavartote akis ir užverčiate žurnalo puslapį, Dudos Paivos mintys vertos antros galimybės. Lėlininkas ir choreografas savo pavyzdžiu liudija, kokia begalinė ir svarbi yra vaikystės archeologija.
Kitų metų pavasarį rekonstruoti uždaromo Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) direktorius Kęstutis Kuizinas sako, jog ši pauzė nereikš pertraukos pačios institucijos veikloje. Apie tai, kaip statybos keis parodų planus, su pašnekovu kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
Pastaruoju metu atrodo, kad paminklai ir įvairūs atminties ženklai – tikras Vilniaus prakeiksmas. Nė viena miesto permaina, naujovė ar pakeitimas nesukelia tiek aistrų, ginčų ir nesantaikos. Kodėl taip yra?