PRENUMERATA KONTAKTAI LIFE
Kultūra
A. Stauskas: „Kai miesteliuose nelieka jaunimo – nelieka ir perspektyvų“
Knygos. Prakeiksmo išsklaidymas
Nauja intriga Luvre
Vertėja N. Devidzė: „Kovoti su žodžiais yra labai įdomu“
KOMENTARAI
Iš fragmentų surinktas Lietuvos romantizmo amžius
Režisierius Ignas Jonynas: naujasis mūsų filmas yra šiek tiek mišrūnas
2019-10-19 10:08
2019-09-14 05:00
Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ eksponuojama XIX a. skirta paroda „Romantizmo amžius“, kurioje – daugiau nei šimtas šio laikotarpio kūrinių. Su permainingu Lietuvos dailės istorijos etapu Laurą Čiginskaitę supažindino parodos kuratorė Rūta Janonienė.
Debiutinis ilgametražis režisieriaus Igno Jonyno filmas „Lošėjas“ 2014-aisiais pripažintas geriausiu. Šį rudenį kino teatruose – jo antrojo filmo „Nematoma“ premjera. Kuo jis skirsis nuo debiuto ir kaip vyko kūrybinis procesas, režisierius pasakojo Laurai Čiginskaitei.
Knygos. Vis daugiau šviesos
G. Miotto: „Prieš norėdami gauti pirmiausia privalome duoti“
Matoma – nematoma: parodos „Gyvūnas – žmogus – robotas“ užkulisiai
2019-08-09 09:14
2019-06-29 08:00
2019-05-31 07:52
Labai džiugu, kad pasirodė ši Alvydo Šlepiko poezijos rinktinė, trumpesnę atmintį turinčiam skaitytojui priminusi, jog autorius – ne tik prozininkas, o ir vienas geriausių šiuolaikinių lietuvių poetų.
Nyderlandų choreografas Guilherme’as Miotto, Vilniuje pristatęs spektaklį „Dar blogiau“, savo veikla meną sujungia su socialiniu darbu. Festivalio „Naujasis Baltijos šokis’19“ svečias Viktorijai Vitkauskaitei pasakojo, kaip šokis gali tapti tiltu iš nusikalstamos aplinkos į akademinį pasaulį.
Paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“ MO pakeitė ne tik ankstesnės ekspozicijos kūrinius, bet ir paties muziejaus erdves. Viktorija Vitkauskaitė prieš jos atidarymą domėjosi nematoma ruošimo puse, dėl kurios itin matomi tapo 170 kūrinių.